Про муз
Про життя
Одного разу я задумалась над тим, що слово "муза" є виключно жіночого роду. І найчастіше про музу говорять, як про прекрасну пані, що надихає.. ви не повірите чоловіків на звершення, подвиги, наукові відкриття та творчі прориви. І все б нічого, але хто ж тоді надихає жіночу частину людства?
 
Для початку давайте розберемось із грецьким пантеоном муз. Греки свято вірили у те, що їх є 9. Калліопа, себто пані яка відає епічною поезією, Евтерпа ліричною і Ерато любовною поезією. Мельпомена і Талія відповідали за трагедію та комедію, Полігімнії (ото ж обізвали греки…) дістались пантоміма і гімни, Терпсіхорі – танці, Кліо отримала історію а Уранія - астрономію. Таким чином, на той час основними привілейованими сферами в яких людство потребувало допомоги вищих сил було мистецтво, історія та астрономія. (від автор: Як на мене – мало того, що імена для українського слуху дивні, так ще й мешкало це зміїне кодло на Парнасі :-))

Вікіпедія розтлумачує, що муза – це особа, яка знаходиться в оточенні митця чи науковця і надихає надихає його а нові звершення. Таким чином, робимо висновок, що джерело натхненя для чоловіка – в його оточенні, в зовнішньому світі.
А що ж з жінками? Власне, жінка шукає натхнення у собі – у своїх пристрастях та прихильностях, у сім`ї чи коханому. Або ж у своїх страхах. Але у будь-якому випадко – це джерело є всередині неї, вона акумулює свої почуття, щоб потім перетворити їх у щось інше.

І ще, питання до шановного читацького товариства: а як іменувати того, хто надихає жінку? Муз? Музон? Музик? (із наголсом на першому складі). І ще: и бувало таке, що ви знаходили свою Музу? Ту, чи того, хто надихав вас на щось нове та прекрасне, щось, чого ви раніше не робили?
Коментувати
Додати коментар
Ваше імя
Ваша електронна адреса
Ваш Коментар
©Zlit 2012ОновленняКонтакти